Čekáme štěňátka!

VRH "E"

Předpokládané datum narození: kolem 12. srpna 2020
Matka: Honey for Ebellini Aurea Rosa ("Honey")
Otec: Be Famous Gold of Falcon Claw "Coudy"
Rodokmen štěňátekk9data.com

Honey

Coudy


3.8.2020

Už se nám to blíží, bříško je veliké, porodní bedna nachystaná, Honeynka pomalu trénuje. Dnešní váha: 39 kg!

 


19.7.2020

Dnes máme přibližně 40. den březosti. Honeynce se daří dobře, bříško se pomalu zvětšuje. Přidáváme pár informací o budoucím tatínkovi štěňátek:

Tentokrát jsem vybrala pro naši Honeynku krásného mladého psa Coudyho - „Be Famous Gold of Falcon Claw“. Coudy je opravdu nádherný představitel plemene, což má "doloženo" i svými výstavními úspěchy. Ve svých pouhých dvou letech se již pyšní mnoha tituly (BOB baby, BIS baby, BIS puppy, CAJC, BOB, BOS, CAC, CACIB…), další mu průběžně přibývají :) Coudík je pes silné kostry, s nádhernou samčí hlavou a výborným pigmentem, světle zlaté barvy srsti a milé a přátelské povahy.

Jeho vzhled však zdaleka není jediný důvod, proč jsem si ho vybrala jako budoucího tatínka našich štěňátek. Vynikající jsou také jeho zdravotní výsledky - všechna povinná i nepovinná vyšetření a genetické testy absolvoval s těmi nejlepšími, resp. negativními výsledky, podobně jako naše Honey.

Za zmínku rozhodně stojí také Coudyho původ. V jeho rodokmenu je kromě známých anglických linií (Anglie je země původu Golden retrieverů) obsaženo i množství zvučných jmen z evropských chovatelských stanic z Dánska, Norska, Švédska, Finska, Holandska, Francie a dalších.

Kromě jeho původu se mi moc líbí také jeho velmi nízká genetická příbuznost, což dnes zdaleka není běžné. V kombinaci s naší Honey bude koeficient příbuznosti jejich potomků ještě nižší: 2,93 % pro deset generací a 6,35 % pro dvanáct generací, což je velmi hluboko pod současným průměrem příbuznosti našeho plemene.

Pokud jde o pracovní výsledky, Coudy vzhledem ke svému nízkému věku stihnul zatím složit svoje první zkoušky - OVVR, které absolvoval s plným počtem bodů a aporty se zvěří a stal se vítězem zkoušek. Na vyšší lovecké zkoušky se připravuje se svou majitelkou, paní Radkou Štencelovou, která svoje psy využívá i pro loveckou praxi na honech na drobnou zvěř. V Coudyho rodokmenu je také obsaženo již několik generací, vzešlých z její známé a úspěšné chovatelské stanice Famous Gold. Tímto bych jí chtěla poděkovat, že mi umožnila použít Coudyho ke krytí naší Honey.

Věříme, že štěňátka z tohoto spojení dostanou do vínku to nejlepší z obou rodičů: zdraví, správnou retrívří povahu i vlohy, a také pěkný exteriér. Moc držíme palce budoucí mamince Honeynce, ať vše probíhá v pořádku, tak jako dosud!


Coudy ve výstavním postoji

Krasavec Coudy


Honey trénuje na miminka, zatím s plyšákem :)


9.7.2020

Jsme nesmírně šťastní, máme potvrzenou březost naší Honeynky!

 

Kolem 12. srpna 2020 očekáváme narození štěňátek vrhu "E". Tatínkem štěňátek se stane překrásný mladý pes Be Famous Gold of Falcon Claw "Coudy". Zde je odkaz na rodokmen štěňátek.


Coudy a Honey


Honey a Coudy

 

Kliknutím na banner níže můžete sledovat vývoj štěňátek den po dni, od početí až do porodu: